sanati
04 خرداد 1402 - 20:10

هشدار هواشناسی درباره احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق استان قزوین

مدیرکل هواشناسی استان قزوین از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و گفت: از عصر امروز پنجشنبه وضعیت جوی ناپایدار در استان قزوین آغاز و تا اواخر وقت جمعه ۵ خرداد ماه ادامه دارد.

یوسف شیخ الملوکی در گفت و گو با خبرنگار فارس در قزوین ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی استان از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: از عصر امروز پنجشنبه وضعیت جوی ناپایدار در استان قزوین آغاز و تا اواخر وقت جمعه ۵ خرداد ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این مدت بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ همراه با وزش بادهای لحظه ای در برخی از نقاط استان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین تصریح کرد: بر این اساس هشدار زرد هواشناسی جهت آگاهی و اتخاذ تدابیر لازم از سوی دستگاه های خدمات رسان و مردم صادر شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: احتمال آبگرفتگی در معابر و بالا آمدن ناگهانی سطح آب در برخی از مناطق استان پیش می بینی می شود و از هم استانی ها و مسافرین درخواست داریم از توقف در حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند.

وی اضافه کرد: با وزش بادهای نسبتا شدید در برخی از مناطق استان، احتمال خیزش گرد و خاک محلی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد و توصیه می شود بیماران تنفسی و ریوی با اتخاذ نکات بهداشتی، از تردد غیر ضروری در بیرون منزل اجتناب کنند.

شیخ الملوکی خاطرنشان کرد: احتمال رعد و برق های لحظه ای در برخی از مناطق کوهستانی استان امروز و فردا پیش بینی می شود و در این راستا دامداران از چرای دام در مناطق کوهستانی تا روز شنبه ۶ خرداد ماه خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین در پایان گفت: وضعیت جوی ناپایدار استان تا روز جمعه ۵ خرداد ادامه دارد و از روز شنبه ۶ خرداد وضعیت جوی پایدار بر استان حاکم خواهد شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238359